Packar Bell Netbook Tamiri

 

PACKARD BELL NETBOOK  SERVİSİ VE BAKIMI

Bilgisayarınızdan tuhaf sesler geliyor, aşırı ısınıyor ve kendi kendine bir anda kapanıp açılıyorsa artık notebookunuzun bakımının yapılması gerekiyor.

Bilgisayarımıza evde yapacağımız temizleme işlemi her zaman bir çözüm değildir. Fanlara yapışan tozlar ve klavyenin içinde biriken yemek kırıntılarının detaylı olarak temizlenmesi gerekmektedir. Bütün bunları dışardan temizlemek imkansızdır.

Ayrıca bilgisayarınızı temizlemek için açtığınızda fanlara ulaşmak zor olabiliyor. Bu da bilgisayarlarınıza istenmedik zararlar verebilir.

 

Anakart Tamiri

Bilgisayarınızın başına gelebilecek en sıkıntılı ve zor arızalardan biri anakart arızasıdır. Notebooklarda oluşan anakart arızaların nedenleri şöyledir,

  • Notebook içine giren sıvı anakartta kısa devre ve oksitlenme sorununu oluşturur
  • Anakarta yapılan bilinçsiz tamir işlemlerinden dolayı oluşan zararlar
  • Fazla ısınma notebook anakart üzerindeki üniteleri bozabilir.

 

Lcd Ekran Değişimi

Notebook bilgisayarların taşınabilir olması bu aletleri avantajlı hale getirirken benzer nedenden sık karşılaştığımız sorunlar da dezavantajlı yapar.

Taşınabilir cihazlarımız düşmeye bağlı kırılabilir, üstüne basılabilir veya üstüne kahve ve su gibi sıvılar dökülebilir. Bu nedenler bilgisayarınızın ekranına ciddi hasarlar verebilir ve tamiri mümkün olmayabilir.

Bu durumda bilgisayarınıza kendiniz müdahalede bulunmadan teknik servise götürmelisiniz. Şişli’de bulunan Packard Bell teknik servisimizden yardım alabilirsiniz.

 

Klavye Değişimi

Klavyenizi kullanırken tuşların komutları algılamaması, tuşların düşmesi, veya sıvı dökülmesi gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Klavyenizde oluşacak sorunları engellemenin en iyi yolu teknik bakımını düzenli yaptırmaktır.

Kullanıcıdan kaynaklı klavye arızaları; kopan tuşları yapıştırıcıyla yapıştırmak, klavyeye sıvı dökmek, dökülen sıvıyı çok yüksek ısıda kurutma makinesiyle kurutmaya çalışmak, evde klavye tuşlarını değiştirirken tuşların altındaki tuşlara zarar vermek gibi…

Evinizde yapacağınız klavye onarım işlemi bilgisayarınızda daha büyük sorunlara yol açabilir.

 

Fan Değişimi

Gürültülü çalışan ve ısınan notebookların temel nedeni bozuk bilgisayar fanlarıdır. Çok uzun süredir kullanılan fanlarda biriken tozlar, yemek kırıntıları ve daha öncesinde temizliği yapılamamış fanlar arızalanabilir.

Bilgisayarınızın garanti süresi bitmiş olabilir. bu durumda iyi bir teknik serviste fan tamiri ve temizliğini yaptırmanız gerekir. Klavye arızalarının sadece donanımsal değil yazılımsal da olabilir.

 

Upgrade Hizmeti

Teknolojinin sürekli ilerlemesi, her donanım parçasının yeni bir özellikte ve gelişmiş özelliklerinin çıkması kullanıcıları  upgrade yaptırmaya itiyor. Her çıkan parça için yeni bir parça için cihazımızı yenilemek oldukça maliyetli olacağı için işimize ve amacımıza uygun parçaları upgrade ederek cihazımızın performansını arttırabiliriz.

Upgrade işlemi çok çeşitli parçalara yapılabilir. En çok upgrade’i yapılan parçalar işlemci, bellek , ekran kartı, ram, ekran kartıdır.

 

Menteşe Değişimi

Menteşeler bilgisayar ekranımızı kasaya bağlar ve düzgün şekilde durmasını sağlar. Kullanıcı dikkatsizliğinden kaynaklı düşen, kırılan ve darbe alan bilgisayarın menteşeleri kırılabilir ve düşebilir.

Bilgisayarınızın menteşelerinin kırılması, ekranın açılırken tuhaf sesler çıkarmasını, öne geriye doğru düşmesine ve ekranın sallanmasına neden olur. Menteşeleri kırılan veya düşen bilgisayarı kullanmak oldukça zordur.

 

Kasa Tamiri

Bilgisayarımız düşmeden kaynaklı arızalar gibi kullanıcı hatalarından dolayı cihazınız garanti kapsamına girmeyebilir. Bilgisayar kasasını açmak ve tamirini gerçekleştirmek iyi bir teknik deneyim ve tecrübe gerektirir.

Kasa kırılmasının nedeni birçok sebepten kaynaklı olabilir. Bunlardan biri de menteşelerin sertleşmesidir. Bu tarz arızalar daha büyük hasarlara yol açmadan tamirinin yapılması gerekmektedir. Packard Bell teknik servisimizde sorunlu parçaların yerine garantili yedek parçalar kullanmaktayız.

 

Kablo/Soket/Port Değişimi

Packard Bell teknik servisimiz, garanti süresi dolmuş veya kullanıcı hatalarından dolayı garanti kapsamına girmeyen cihazlarınızın onarımını yaptırabilirsiniz.

Soket kablo arızası veya port kısmında oluşan arıza için notebookunuzu teknik servisimize arıza tespiti için alıyoruz ve 2 iş günü boyunca ayrıntılı inceliyoruz. Sonrasında arızanın neden kaynaklandığını ve çözümü hakkında sizi detaylı şekilde bilgilendiriyoruz. Sizin onayınızdan sonra onarım işlemine başlıyoruz. Hasarın büyüklüğüne göre onarım işlemizin süreside değişiklik gösterebiliyor. Sizi mağdur etmemek için cihaz arızanızı en kısa sürede gerçekleştiriyoruz.

  

PACKARD BELL NETBOOK  SERVİSİ VE BAKIMI

Bilgisayarınızdan tuhaf sesler geliyor, aşırı ısınıyor ve kendi kendine bir anda kapanıp açılıyorsa artık notebookunuzun bakımının yapılması gerekiyor.


Benzer Servisler